Українська (UA)English (UK)

Канікули в Бережанському замку 2013

Для третьо і четвертокласників району вже стало традицією розпочинати літні канікули фестивалем у Бережанському замку. Розважально-виховний проект для юних започаткували п’ять років тому Державний історико-архітектурний  заповідник у м. Бережани та відділ освіти райдержадміністрації. А його безпосередніми організаторами стали методист відділу освіти Галина Михальчук, керівник фольклорного театру «Взори» Будинку творчості школярів Оленка Різник та учений секретар ДІАЗ Надія Волинець.

Read more...

Західноукраїнська туристична виставка-фестиваль 2013

Вже вп’яте  18 травня заповідник брав участь у Західноукраїнській туристичній виставці-фестивалі в Тернополі.   Нашу міні-експозицію, що представляла інформаційно-рекламну продукцію про місто Бережани та туристичні маршрути привабливими околицями, відвідали як тернопільські видавці і туристичні фірми, так і гості фестивалю з Волині, Львова, Польщі, Болгарії, Придністров’я.

Read more...

Фестиваль українських заповідників у Києві 2013

Делегація Державного історико-архітектурного заповідника у складі директора Василя Зорика, завідувачів відділів Володимира Парація і Михайла Королишина взяла участь у Фестивалі українських заповідників «СПАДЩИНА», присвяченого Міжнародному дню музеїв (18 травня), який відбувався з 16 по 18 травня 2013 р. на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Read more...

Фестиваль «Казка мойого життя» -2013

Дитячий фестиваль-конкурс «Казка мойого життя» вдруге підбив підсумки і визначив переможців у номінаціях «Казочка», «Казка класична», «Казка-фентезі. Арт-проза», «Мамина казка», «Казка про Бережаньку ратушу». Серед 53 учасників  названі переможцями Вікторія Гуро, Іринка Капуста, Марія Марків, Оксана Швець, Степан Білоус, Ольга Пальчак, Софія Пшик, Влад Сорока, Галина Заболотна. Соломія Баранець, Іван Фальгаров, Володимир Бас, Вікторія Книш. Пам’ятні медалі для переможців виготовив місцевий майстер-кераміст Богдан Дмитрусь.

Read more...

ПЛЕНЕР-КОНКУРС-2016 «ВУЛИЦЯМИ РІДНОГО МІСТА»

17 учасників пленеру-конкурсу юних художників «Вулицями рідного міста», що вже став традиційним на відзначення Дня незалежності і Дня міста, зупинилися на 15 архітектурних ракурсах Бережан. Переносили їх на папір дві вікові категорії учасників – 10-15 років і 16-20 років.
Отже, цей пленер подорослішав (за рішенням організаторів – відділу культури, туризму та релігій, художньої школи, центру дитячої та юнацької творчості, ДІАЗу). Але не за рахунок нових невідомих імен, а завдяки подорослішанню на 8-6 років тих, хто починав у 2009-2010 рр. на пленерських мольбертах створювати архітектурні етюди Бережан.

Read more...

Пленери юних художників у нашому місті

Ідея проведення пленеру зародилася в ДІАЗ в 2009 році і була реалізована з нагоди Дня міста  та відзначення Дня незалежності України під назвою „Замок дитинства  мого”.  Тоді замку Синявських виповнювалося 455 років і 20 юних художників зголосилися малювати його з натури.

У 2010 р. дві дати в історії міста – 635-річниця першої писемної згадки про Бережани і 480 років надання їм магдебурзького права визначили пленеру тему „Рідне місто моє”. 17 учасників взялися змальовувати архітектуру площі Ринок.

Read more...