Українська (UA)English (UK)

ВИСТАВКА «СТРІЛЕЦЬКА ЛИСОНЯ: ВІДЛУННЯ ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ»

Це відлуння озвалося у Бережанському замку через фотографії та речові предмети, що мають пряме відношення до воєнних дій під час Першої світової війни як на Лисоні, так і в околицях. На світлинах січового стрілецтва домінує постать нашого земляка Левка Лепкого. Цим і керувався львівський колекціонер Андрій Захарків-Олійник, передаючи у фонди 11 світлин. Наша прихильниця музейницької справи із Підгаєць Ольга Букавин в попередні роки передала підбірку фотографій військових першої світової – вони теж представлені на виставці. Але найбільшу цікавість у відвідувачів викликають фрагменти багнетів, саперні лопати і навіть гасова лампа. Це все від Ігоря Крука, завзятого пошуківця відгомону стрілецької Лисоні. Оскільки Ігор художник, скульптор, то він став автором виготовлення форми голови січового стрільця, з якого виготовлено барельєф для хреста на Лисоні. Вона також знаходиться в експозиції.
Відомий у Бережанах колекціонер Василь Поплавський передав у заповідник дві похідні фляги, дві металеві кружки, ложку, гільзи, а тепер вони експонуються на виставці «Стрілецька Лисоні: відлуння через століття».
Експозицію доповнюють книги «Кривавий Тан» Василя Савчука, «Лисоня» (1991 (упорядник Богдан Тихий, 1996), рекламні матеріали про відзначення 100-річчя боїв на Лисоні.