Українська (UA)English (UK)

Палітра заслуженого художника України Євгена Удіна

Вже стало традицією до річниць народження Богдана Лепкого влаштовувати зустрічі з людьми, які своєю науково-просвітницькою, мистецькою, літературною чи громадсько-суспільною працею заслужили на звання лауреатів Всеукраїнської премії імені Братів Богдана і Лева Лепких. Художник Євген Удін такої честі був удостоєний у 2010 році. За 56 років творчості в техніці друкованої графіки він знайшов стільки об’єктів для захоплення і перенесення на папір, що постали десятки циклів і серій робіт. Наприклад, «Балтія», «Верховино, світку ти наш», «Архітектура Львова», «Давній Львів», ілюстрації до казок «Закохані у сонце», «Чарівна скрипка» і т.д. Вони і дали підставу художнику брати участь у колективних виставках та влаштовувати персональні як в столиці України, обласних центрах Західної України, так в містах Росії – від Москви і до Владивостока включно, у Канаді (Монреаль і Торонто), Румунії (Сучава), Болгарії (Слівен, Велико Тирново), Словаччині (Банська Бистріца), Польщі (Жешув, Живіц), Японії (Осака), США (Чикаго).

ПАЛІТРА ЗАСЛУЖЕНОГО ХУДОЖНИКА

У Бережанах Євген Тимофійович представляє свої творчі надбання вдруге. Десять років тому в музеї книги відвідувачі захоплювалися витонченими лініями архітектурних принад костелів України і Польщі, а цими днями у виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани на Тернопільщині розгорнуто широку палітру міст і містечок Тернопілля, архітектурних перлин Львова, Чернівців, Прибалтики, Криму, колорит соборів Свято-Успенської Почаївської лаври. Всього 69 творів, виконаних у різних техніках графіки – монотипія, гратографія, лінорит. Окреме слово, автор виставки сказав про книжкову графіку: «Хоч глядачу представлено проекти обкладинок лише до путівників Теребовлі, Кременця, Тернопільщини, та за життя проілюстрував декілька сотень фоліантів, альбомів, книг. Хотів би створити серію робіт з видами Бережан, гонорару брати не буду, лишень шукайте, бережанці, спонсора на їх видання. Було б що запропонувати туристам».

Найчастіше випускник Українського поліграфічного інституту імені І. Федорова (нині Українська академія друкарства м. Львів) ілюструє твори тернопільських авторів, бо хоч і народився у Донецьку, виростав у Чернівцях, та на мистецькому полі Тернополя працює від 1961 року. Останніми роками доклав свій талант до оформленням книг письменників Є. Безкоровайного, В.Фольварочного, Заслуженого діяча мистецтв України Б. Мельничука. Не менш цікаві його художні полотна в мініатюрі – екслібриси.

Виставка, організована музеєм Богдана Лепкого та ДІАЗ при сприянні депутата обласної ради В.Петровського, триватиме до відзначення у грудні 125-річчя співця січового стрілецтва Лева Лепкого.

Надія Волинець

 

 

Бучач
Дорога на Верховину
Знимка на пам'ять
Представлення робіт
Роботи Є.Удіна