Українська (UA)English (UK)

МУЗЕЙНІ ЗУСТРІЧІ: ІЗ НАДБАНЬ МУЗЕЮ

23 листопада працівники Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани представили студентам

першого курсу ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» декілька цікавих збірок із надбань Музею сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви.
Надія Волинець, учений секретар ДІАЗу, познайомила присутніх із постаттю о. Михайла Намелівського. Він увійшов в історію нашого краю як парох сіл Вербів, Гиновичі, Лісники Бережанського р-ну і як основний натхненник та творець Музею переслідуваної церкви у 2000 р., як провідний релігійно-громадський діяч Бережанщини кінця ХХ ст. Також Надія Волинець презентувала студентам книгу «Михайло Немелівський: служив Богові й Україні» (2018 р.), над упорядкуванням якої вона працювала. Книга всебічно висвітлює життя та душпастирську роботу о. М. Немелівського.
Ірина Дубницька, головний зберігач фондів ДІАЗу, розповіла слухачам про священика Григорія Петришина, який в часи радянської влади провадив пастирську діяльність, будучи великим патріотом України. Про це свідчать його листи, автобіографія та збірка його авторських поезій «Струмочок з вічності» з віршами релігійної та патріотичної тематики.
Олена Лугова, науковий співробітник ДІАЗу, знайомила студентів із життям і працею на славу Божу настоятельки монастиря Згромадження Сестер Непорочного Серця Марії Фатімської у м. Зборові сестру Надію Голейко, яка активно допомагала о. Михайлу Немелівському збирати матеріали та формувати експозицію Музею переслідуваної церкви. Присутні знайомились із двома книгами «Благослови нас з вічності» про о. Бахталовського (2017 р.) і її авторськими віршами «Те, що на серці» (2018 р.).