Українська (UA)English (UK)

«Воля Ізабелли»

У тему конференції, присвяченої 465-ій річниці побудови замку, успішно вписалася і презентація пригодницького роману «Воля Ізабелли»

: спадщина і реалії України – рецепт корисного коктейлю», яку провела авторка – київська журналістка, письменниця Ганна Гороженко. Як журналістка-міжнародниця за свої 22 роки праці побувала у багатьох музеях світу, відкрила в їх історіях «жіночі» сторінки і запалилася власним пером оживити, а краще сказати, представити житейські історії українського жіноцтва. Першою обрала княгиню Ізабеллу (Ельжбету) з Чарторийських Любомирську, володарку Бережанського замку.
Чому? Бо вважає, що українській літературі бракує української Анжеліки, що шляхетна дама Ізабелла Любомирська своїми захопленнями і зв'язками може претендувати на таку героїню, і що коріння волинського роду Чарторийських дозволяє вважати її українською княгинею.
Зрештою, читач визначиться настільки авторці вдалося зреалізувати свій перший проект, в якому художньої вигадки, як вона каже, лише 15 відсотків. Решта ж – в першу чергу герої – з реальними і відомими в політиці іменами. Звичайно ж, Бережани не стали місцем для її зустрічей з монархом С. Понятовським, авантюристом Д. Казанова, російським генералом О. Суворовом, Але авторка приводить княгиню в Бережани, в замок, до монастиря оо. Бернардинів, в Раївський палац. Згідно сюжету, Любомирській край треба було розгадати батькову таємницю. Яку і з якими перипетіями їй довелося тут стикнутися – про це йдеться на кількох сторінках книги.
Видання здійснене Харківським видавництвом «Фоліо», яке має своїми партнерами магазини в м. Тернополі, де бажаючі можуть набути книгу.