Українська (UA)English (UK)

УЧАСТЬ НАУКОВЦІВ ЗАПОВІДНИКА В КОНФЕРЕНЦІЇ КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

Восьма наукова конференція «Бережанська гімназія: сторінки історії», яку організовує краєзнавчий музей щовересня, сьогорічна присвячувалася кільком ювілейним датам, та в першу чергу 40-річчю відкриття музею. Тож учений секретар ДІАЗ у м. Бережани Н. Волинець у привітальному слові торкнулася імен директорів С. Дудара, І. Комарницького, Г. Брицької, Н. Голод, які поклали печать своєї праці на життя і діяльність музею, подякувала за співпрацю із Заповідником та вручила подарунки, які будуть доповненням до експозиційних вузлів.
Конференція мала кілька тематичних секційних спрямувань, тому доповіді працівників Заповідника відповідали кожній: Ковальчук Надія, наукова співробітниця, Лугова Олена, завідувачка науково-дослідного та музейно-просвітницького відділ, – «Бережанська Ратуша: хроніка подій та урбаністичні трансформації», Мельник Ігор, заступник завідувача науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу, – «Колишні Бережанські гімназисти – священники та ченці, репресовані сталінським режимом у 1940-х – на початку 1950-х років», Волинець Надія, учений секретар, – «Сьогодення стародруків XVII ст. у фондовій колекції ДІАЗ у м. Бережани».
У збірник матеріалів конференції увійшло також дослідження О.Лугової та І. Мельника «На орбітах Митрополита Андрея Шептицького: політичні та церковні діячі, пов'язані з Бережанами»