Українська (UA)English (UK)

САКРАЛЬНЕ і МЕМОРІАЛЬНЕ ЗОДЧЕСТВО ДИРЕКТОРА ДІАЗ ВАСИЛЯ ЗОРИКА

Церкви, дзвіниці, каплиці за проєктами Василя Зорика ставали спорудами, починаючи з 1990 року.

Хоч диплом архітектора одержав у Львівській політехніці ще в 1985 році, та лише незалежність України і повернення до життя УГКЦ відкрили можливості для нового етапу сакрального будівництва. Василь Петрович в 1991 р. пройшов навчання в Міжнародній школі сакральної архітектури при Львівському політехнічному інституті і за три десятиліття створив близько 30 проєктів сакральних будов на Бережанщині – в селах Слов'ятин, Рекшин, Біще, Шибалин, Жовнівка, Волощина, Саранчуки (Вонсовичівка), Рибники, Павлів, Літятин, хутір Гайок, в урочищі Монастирок, в Бережанах на вул. Лесі Українки, в Шумлянах на Підгаєччині, Збиранці Жовківського району на Львівщині.
На вул. Тернопільська, Академічна, Рогатинська, за його проєктами постали каплички та меморіальні комплекси УСС на г. Лисоня, воїнам ОУН-УПА на міському кладовищі в м. Бережани, відновлені табори та школа УПА у лісі біля с. Солов'ятин.
На посаду директора ДІАЗ у м. Бережани прийшов у 2009 р. з керівних посад міського голови та заступника міського голови і вже 11 років працює над збереженням архітектурної спадщини міста.
12 січня зустрів своє 60-річчя. Ювілей ознаменовано вітаннями і подяками від Василя Семенюка, Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, о. Івана Хрептака, настоятеля церкви Пресв. Трійці, відкриттям виставки планшетів креслень та фотографій «Сакральне і меморіальне зодчество за проєктами архітектора Василя Зорика». У відкритті виставки взяв участь і виступив з привітаннями заступник міського голови Степан Кухарук.
Зав. науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу Олена Лугова і головний зберігач фондів Ірина Дубницька представляли виставку, екскурсію виставкою та спогадами про історію побудови церков поділився Василь Зорик.
Виставка експонується у виставковій залі ДІАЗу – вул. Банкова, 4а, другий поверх.