Українська (UA)English (UK)

БУДІВЛЯ  МАГІСТРАТУ  

(охорон. № 91), вул. Банкова, 4а.

Будинок  двоповерховий, прямокутний в плані, головний фасад увінчаний  фронтоном  із зображенням  на ньому герба міста. За стильовими  ознаками  належить до пам’яток періоду класицизму.

Західне  крило звели  на  поч. ХІХ ст., і  будівля збереглася  в  такому  вигляді   до  сьогоднішнього  дня. Тут розміщувалися громадські  установи, правничі  кабінети, культурні заклади, але  історично  за будинком закріпилася первісна  назва – магістрат. У 1920-1930-х рр. на першому поверсі будівлі було розташовано міський музей, у фондах якого зберігалося понад 2,5 тис. музейних предметів. Актовий зал Магістрату часто використовувався для проведення різноманітних урочистих подій, зокрема в 1898 р. відомий український поет Богдан Лепкий виголошував тут промову на честь 100-річчя від часу видання «Енеїди» І. Котляревського.

На початку 1950 р. і до 1970-х рр. тут розміщувалися кінотеатр, районна бібліотека, палац піонерів, а в східному крилі будинку – Бережанське медичне училище, яке перебувало  до 1976 року.

Тепер приміщення будівлі займають науково-дослідний відділ і виставковий зал ДІАЗ, художня школа, районний архів, нотаріус.

1. Magistrat
2. Магістрат-банк