Українська (UA)English (UK)

ВИСТАВКА «СТРІЛЕЦЬКА ЛИСОНЯ: ВІДЛУННЯ ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ»

Це відлуння озвалося у Бережанському замку через фотографії та речові предмети, що мають пряме відношення до воєнних дій під час Першої світової війни як на Лисоні, так і в околицях. На світлинах січового стрілецтва домінує постать нашого земляка Левка Лепкого. Цим і керувався львівський колекціонер Андрій Захарків-Олійник, передаючи у фонди 11 світлин.

Детальніше...

Палітра заслуженого художника України Євгена Удіна

Вже стало традицією до річниць народження Богдана Лепкого влаштовувати зустрічі з людьми, які своєю науково-просвітницькою, мистецькою, літературною чи громадсько-суспільною працею заслужили на звання лауреатів Всеукраїнської премії імені Братів Богдана і Лева Лепких. Художник Євген Удін такої честі був удостоєний у 2010 році. За 56 років творчості в техніці друкованої графіки він знайшов стільки об’єктів для захоплення і перенесення на папір, що постали десятки циклів і серій робіт. Наприклад, «Балтія», «Верховино, світку ти наш», «Архітектура Львова», «Давній Львів», ілюстрації до казок «Закохані у сонце», «Чарівна скрипка» і т.д. Вони і дали підставу художнику брати участь у колективних виставках та влаштовувати персональні як в столиці України, обласних центрах Західної України, так в містах Росії – від Москви і до Владивостока включно, у Канаді (Монреаль і Торонто), Румунії (Сучава), Болгарії (Слівен, Велико Тирново), Словаччині (Банська Бистріца), Польщі (Жешув, Живіц), Японії (Осака), США (Чикаго).

Детальніше...

Виставка львів’янки Софії Зайченко

З нагоди Дня художника у виставковому залі ДІАЗ зібралися мистці малярства Бережанщини на відкриття виставки живопису, графіки та художньої тканини молодої і дуже талановитої львівської художниці Софії Зайченко.

Цього року Софійка з відзнакою закінчила відділ художнього текстилю Львівської академії мистецтв, здобувши звання магістра. Вже була учасницею численних виставок: індивідуальної, 19-ти спільних – в Україні й за кордоном, текстильних та живописних пленерів. Здобула нагороду в конкурсі-виставці студентських робіт, а також визнання експозиції художнього текстилю в   Коварах (Польща).

Детальніше...

Ракурс життя в об’єктиві фотоапарата

виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника зупинилася мить життя і навколишнього світу відразу на 84 фотографіях. Жінка з бутликом молока, молода за благословенням в поклоні відразу перед сімома хлібами, романтичні ліхтарі на засніженій вулиці, сиза поволока карпатського лісу, голубе дзеркало озерця у в золотій рамці осені, вежі середньовічної фортеці, хиже око старого орла, флюгер на золотому тлі надвечір’я, контрасти дитинства, яке на одних знімках захищене материнською любов’ю і теплом, на інших – гартується і виживає на смітниках. І не в далеких країнах, а на околицях цього ж таки Чорткова, де побувала з фотоапаратами Ірина Брунда та Олег Марчак.

Детальніше...

Виставка ілюстрацій Наталії Собкович до книги «Казки» Б.Лепкого

До 140-ї річниці від дня народження письменника Богдана Лепкого обласний комунальний музей письменника, що знаходиться у Бережанах видав збірник авторських казок. Тернопільська художниця, інспектор обласного управління культури Наталя Собкович проілюструвала книгу та передала ілюстрації у фонди музею.

Директор музею Б.Лепкого Надія Дирда організувала виставку ілюстрацій у виставковому залі заповідника та організувала зустріч з Наталією Собкович.

Детальніше...