За покликанням душі і за професією Василь Зорик – архітектор. І про це переконується кожен, хто оглядає виставку 16 планшетів з кресленнями та фотографіями сакральних і меморіальних споруд,
Новий рік 2020-й рік Заповідник розпочав із влаштування збірної виставки «ІОАН ПФІСТЕР: Львів-Бережани». Це фотосторінки з історії творчості видатного в Східній Європі скульптора поч. XVIІ ст. Але малознані нашому сучаснику.
4 квітня 2019 року відбулося відкриття мистецького надбання самобутнього художника Остапа Гончара у Бережанському краєзнавчому музеї. Виставка організована музеєм та Заповідником
Це відлуння озвалося у Бережанському замку через фотографії та речові предмети, що мають пряме відношення до воєнних дій під час Першої світової війни як на Лисоні, так і в околицях. На світлинах січового стрілецтва домінує постать нашого земляка Левка Лепкого. Цим і керувався львівський колекціонер Андрій Захарків-Олійник, передаючи у фонди 11 світлин.
Вже стало традицією до річниць народження Богдана Лепкого влаштовувати зустрічі з людьми, які своєю науково-просвітницькою, мистецькою, літературною чи громадсько-суспільною працею заслужили на звання лауреатів Всеукраїнської премії імені Братів Богдана і Лева Лепких. Художник Євген Удін такої честі був удостоєний у 2010 році. За 56 років творчості в техніці друкованої графіки він знайшов стільки об’єктів для захоплення і перенесення на папір, що постали десятки циклів і серій робіт. Наприклад, «Балтія», «Верховино, світку ти наш», «Архітектура Львова», «Давній Львів», ілюстрації до казок «Закохані у сонце», «Чарівна скрипка» і т.д. Вони і дали підставу художнику брати участь у колективних виставках та влаштовувати персональні як в столиці України, обласних центрах Західної України, так в містах Росії – від Москви і до Владивостока включно, у Канаді (Монреаль і Торонто), Румунії (Сучава), Болгарії (Слівен, Велико Тирново), Словаччині (Банська Бистріца), Польщі (Жешув, Живіц), Японії (Осака), США (Чикаго).
З нагоди Дня художника у виставковому залі ДІАЗ зібралися мистці малярства Бережанщини на відкриття виставки живопису, графіки та художньої тканини молодої і дуже талановитої львівської художниці Софії Зайченко.
Цього року Софійка з відзнакою закінчила відділ художнього текстилю Львівської академії мистецтв, здобувши звання магістра. Вже була учасницею численних виставок: індивідуальної, 19-ти спільних – в Україні й за кордоном, текстильних та живописних пленерів. Здобула нагороду в конкурсі-виставці студентських робіт, а також визнання експозиції художнього текстилю в Коварах (Польща).