Українська (UA)English (UK)

Пленери юних художників у нашому місті

Ідея проведення пленеру зародилася в ДІАЗ в 2009 році і була реалізована з нагоди Дня міста  та відзначення Дня незалежності України під назвою „Замок дитинства  мого”.  Тоді замку Синявських виповнювалося 455 років і 20 юних художників зголосилися малювати його з натури.

У 2010 р. дві дати в історії міста – 635-річниця першої писемної згадки про Бережани і 480 років надання їм магдебурзького права визначили пленеру тему „Рідне місто моє”. 17 учасників взялися змальовувати архітектуру площі Ринок.

Наступних два роки діти з мольбертами розмістилися біля цікавих в архітектурному вирішенні будинків вулиць Валової, Кармелюка, Мазепи, Шевченка. Кращі роботи будуть виставлятися на виставці до відзначення 100-річчя вулиці, названої в 1914 році в честь Великого Кобзаря.

Цього року пленер знову пройшов у замку, а виконані роботи представлені на огляд відвідувачам.

І хоч кожного року в пленері беруть участь в межах 17-27 учасників, та переможцями стають одиниці. У різі роки ними були Наталя Біланчин, Анна Галько, Анна Колісник, Яна Якимів, Мар’яна Семеген, Святослав  Луців,  Юля та Мирослава Копчі, Анжела Урда, Назар Ярема, Олег  Совин, Галина Бідула, Вікторія Голик, Зоряна Васьків. Майже щороку серед переможців була Наталя Барна, а цього року  її роботу журі відзначило премією гран-прі.

По суті кожен учасник пленеру-конкурсу має відзнаку – грамоту чи диплом, а то й заохочувальну премію. І про це завжди дбає міська рада, як співорганізатор цього мистецького заходу.  Співорганізаторами виступають також заповідник, дитяча художня школа, Будинок творчості школярів.

Надія Волинець,

учений секретар ДІАЗ

1 Учасники пленер 2009 р.
2. Учасники пленеру 2010 р.
3.Перед початом пленеру 2011р. на в...
4. Пленер 2012 р. Санаторій на вул....
5. Пленер 2013 р. відбувався в замк...
6.Пленеристи на вул.Валовій вулиці
7. Вілла А.Чайковського в полі зору...
8.Брати Яреми малюють замок
9. Пленеристи в замку, 2013 р.