У День Державного прапора та на відзначення 32-ї річниці Незалежності України вшановано Почесного громадянина нашого міста, заслуженого майстра народної творчості Миколи Павловича Бездільного. У листопаді йому виповнюється перше століття від дня народження.
БездільнийУ 57 років закінчилося його земне життя, але продовжилося у художніх творах, які експонувалися на посмертних виставках та передані доньками у різні музеї. Частка творчості, що зберігається в родині, а Микола Павлович створив понад тисячу робіт, сьогодні почала своє експонування у вірменській церкві.
Відкриває виставку Автопортрет, а його життєвий портрет «малювали» на творчій зустрічі «Невмирущість у мистецтві Тернопільщини» доньки Ірина та Євгенія, директор художньої школи Любов Шарамко, його учень, а нині заслужений художник України Олег Шупляк, учасник створеного Миколою Павловичем оркестру, а тепер учасник хору «Просвіта» під орудою Євгенії Бездільної-Біркової, Василь Антимис.
Виставкову експозицію у церкві та Каталозі, виданому відділом культури, туризму та релігій Бережанської міської ради, представив внук М. Бездільного Любомир Кузяк.
Та мистецька біографія Миколи Павловича багатогранна – він композитор, організатор і керівник естрадного оркестру. Тож аматорський жіночий камерний хор «Глорія» під керівництвом Євгенії Миколаївни – доньки митця – завершив зустріч «Невмирущість у мистецтві Тернопільщини» виконанням його авторських пісень.
Звучали співакам оплески і «браво», а слова захоплення та вдячності за представлення видатної особистості, що народилася на полтавській землі, а на Бережанщині збагачувала культуру України, виголосила в.о. директора ДІАЗ у м. Бережани Ірина Мигович.

371854106 1374049883205824 5462169911705592899 nСаме з таким відчуттям сприймаються роботи Юрія Чумака, тернопільського живописця-монументаліста, які експонуються у залах Музею сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви.
Художник, що народився у місті Лозовій на Харківщині, все своє творче життя прожив у Тернополі. Від 1971 року брав участь у виставках у Львові, Києві, Тернополі. Персональні виставки влаштовував у місті Тернополі (2004, 2005, 2007, 2011, 2022), Вишнівці, Збаражі (2009).
Своє 85-річчя відзначив передачею частини творчого набутку – понад 80 робіт в Тернопільський обласний художній музей. Тепер 20 з них, а це тематика козацької доби, розпочали своє тимчасове експонування у Бережанах і присвячуються Дню Незалежності України.
Експресія, досягнута кольором та козацькими образами, наснажує глядача духом наших предків, що вміли боронити рідну землю.
Сьогодні цей дух особливо піднесений у нинішніх воїнів ЗСУ, що на передніх лініях не тільки тримають оборону, а звільняють від ворога українські міста.
До кінця вересня 2023 р. у Музеї сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви діятиме виставка «Козаки живуть у кожному із нас» із фондів Тернопільського обласного художнього музею. Запрошуємо!

ОЛЕГ ШУПЛЯК "УКРАЇНА - ВІСЬ ЗЕМНА І НЕБЕСНА" 

У рамках проєкту «Мистецькі грані Бережан у Вірменській церкві» 18 вересня ДІАЗ у м. Бережани та Відділ культури, туризму та релігій Бережанської міської радипрезентували виставку «Україна – вісь земна і небесна» Олега Шупляказаслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, володаря золотої медалі Міжнародного фонду «Культурне надбання» і диплома за майстерність і створенні унікального стилю в образотворчому мистецтві, Почесного громадянин м. Бережани лауреатаобласної премії ім. Михайла Бойчука та Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких, автора пам’ятної монети до Дня незалежності України. Музичну частину проєкту склали інструментальні твори у виконанні викладачів та випускників Бережанської державної школи мистецтв ім. М. Бездільного Ірини Бончук, Мар’яни та Василини Кіндрат, Оксани Атаманчук,Наталії Марценюк, Тетяни Оболончик, КристіниЛібергер.

Виставка передає мега позитивну енергію, що «здатна полікувати душу, яку вже півроку ранить війна» (із Книги відгуків виставок ДІАЗ у м. Бережани).

Виставка діятиме до 18 листопада. Запрошуємо бережанців та гостей міста поринути в«український космос»таланту Олега Шупляка.

Шупляк 1

Шупляк 2

Шупляк 3

 

За покликанням душі і за професією Василь Зорик – архітектор. І про це переконується кожен, хто оглядає виставку 16 планшетів з кресленнями та фотографіями сакральних і меморіальних споруд,

Новий рік 2020-й рік Заповідник розпочав із влаштування збірної виставки «ІОАН ПФІСТЕР: Львів-Бережани». Це фотосторінки з історії творчості видатного в Східній Європі скульптора поч. XVIІ ст. Але малознані нашому сучаснику.