7 лютого учні 6 класу Бережанського ліцею № 2 взяли участь в інтерактивному занятті в Музеї сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви ДІАЗ у м. Бережани, який уже понад 20 років радо приймає відвідувачів у музейному просторі Бережанської Ратуші.
Школярі ознайомилися із історією створення Музею та з найцікавішими музейними предметами, які представлені в експозиції. Діти оглянули виставку картин заслуженого художника України Олега Шупляка із серій «Рідна земля» та «Український космос». З наближенням свята Стрітення, що завершує час Різдвяних свят, відбувся діалог з учнями про багатовікову традиційність української культури на прикладі цього свята.

329854856 591007119513808 7174898717243478016 n

25 червня 2020 року на відзначення незабутньої події двадцятилітньої давності – відкриття Музею переслідуваної церкви відбулася зустріч колишніх його працівників та працівників заповідника. Адже з 1 серпня 2007 року Музей функціонує як структурний підрозділ Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани під назвою Музей сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви і зберігає експозицію, сформовану ініціатором музею священником Михайлом Немелівським та сестрою-монахинею Надією Голейко.

Це невелика колекція фотокопій портретів власників замку з родин Синявських, Чарторийських, Любомирських, Потоцьких. Оригінали зберігаються в музейних колекціях Львова (галерея мистецтв, історичний музей) і в зібраннях польських музеїв Кракова, Віланово, Кельце, Ланцута.

Музейна експозиція в приміщеннях західного корпусу Бережанського замкового комплексу має різнотематичне спрямування, але єдину науково-методологічну та пізнавальну мету: зібрати, оформити й скомплектувати якомога чисельніший спектр цікавих для споглядання предметів, які розкривають інформацію про замок, його історичну долю, мистецьку довершеність та обороноздатну значимість. Експозиційне планування дозволило створити три окремих тематично-інформаційних вузли, які розкривають окремі пласти відомостей про цю архітектурно-мистецьку пам’ятку.

Створений на базі Музею переслідуваної церкви, який був організований за ініціативи  священика о. Михайла Немелівського і відкритий 25 червня 2000 р. В основу експозиції покладена особиста колекція о. Михайла, яка пізніше поповнювалася дарунками від представників церкви і приватних осіб. Музей розташовується в приміщеннях першого поверху південно-західного крила Ратуші – пам’ятки архітектури національного значення, що перебуває на балансі ДІАЗ у м. Бережани.

Займає 6 кімнат загальною площею 133, 8 кв. м. Фонди  музею складають 1870предметів, переважна більшість з яких виставлено в експозиціях. Серед іконографічної частини сакральної колекції живописні зображення біблійних сюжетів: «Спас нерукотворний»,  “Каїн вбиває Авеля”, “Євангеліст Лука”, “Євангеліст Матфій” та портрет священномученика Йосафата Кунцевича (1580-1623 рр.), авторство приписують Модесту Сосенку (1874-1920 рр).