ПЛЕНЕР-КОНКУРС-2016 «ВУЛИЦЯМИ РІДНОГО МІСТА»

17 учасників пленеру-конкурсу юних художників «Вулицями рідного міста», що вже став традиційним на відзначення Дня незалежності і Дня міста, зупинилися на 15 архітектурних ракурсах Бережан. Переносили їх на папір дві вікові категорії учасників – 10-15 років і 16-20 років.
Отже, цей пленер подорослішав (за рішенням організаторів – відділу культури, туризму та релігій, художньої школи, центру дитячої та юнацької творчості, ДІАЗу). Але не за рахунок нових невідомих імен, а завдяки подорослішанню на 8-6 років тих, хто починав у 2009-2010 рр. на пленерських мольбертах створювати архітектурні етюди Бережан.

Тож учасниками стали студенти, колишні пленерські призери – Віта Перфецька і Аня Галько, Анжела Урда і Наталя Барна. І їх нинішні роботи помітно вирізняються серед інших. Не вдаючись до підписів про присуджені місця в конкурсі, візуально відчуваєш переможців, бо кому не заімпонує тепла палітра «Палацика на Вірменській» А.Урди, витончена пастель «Вулиці Академічної» Н.Барни, а «Південний квартал площі Ринок» В. Перфецької не перегукнеться «Бульваром Капуцинок в Парижі» К.Моне.
Теплою палітрою озивається костел св. ап. Петра й Павла на малюнку Назара Яреми, що став цього літа студентом образотворчих студій Прикарпатського національного університету. Вправність його олівця зростає з року в рік, але вищезгадані дівчата ніяк не вступають перших місць, тож мусить поки що вдовольнятися другим.
Цього року учасники конкурсу мали право довільного вибору об'єктів для малювання: Мирося Копча присіла перед руїнами синагоги, Аня Галько перед ратушею, Якимови Яна й Інна зупинилися на площі Незалежності, але старша замахнулася на відтворення перспективи площі з будівлями пожежної і колишнього кінотеатру, а молодша – змальовувала пам'ятний знак переселенцям. Будинок пошти з його балконом, кориатидами заімпонував відразу двом Христинам – Романишин і Мандзій. Тільки перша сконцентрувалася на фасаді, а друга вписала його у перспективу вулиці. Додала б юна художниця в окремих місцях чіткіших акцентів з барвою і ця приємна пастель могла б посісти друге місце в конкурсі. Натомість друге дістав будинок інституту, змальований Іринкою Бугай. Чіткі в пропорціях створили на своїх малюнках Таня Якимець – костел, Аня Галько – ратушу.
Відразу по дві учасниці змалювали Вірменську церкву – Юля Левик і Віка Івасіків – та віллу Дубицького – Софія Кізима і Юля Копча. Вілла вдалася обом і вони розділили між собою перше і друге місце у своїй віковій категорії.
Інтригою пленеру став вибір об'єкта Вітою Мручок. Всі, хто чекає автобуса на Лісники, не бачать якоїсь архітектурної довершеності в споруді зупинки і, мабуть, не дивуються, що позад неї якийсь підприємливий господар причепив дерев'яну шопу з вікном. А Віта по-своєму оцінила «споруду» і взялася до замальовки (що було непояснимим навіть для окремих членів журі: як малювати такий примітивний об'єкт?). Але вибір Віти підтримав член журі – художник Володимир Неділько, і вона створила свій малюнок, на якому, ніби дисонансом до штахет, цікаво проявилися півколони, карниз та примітивні квадрати зупинки. Вітина робота відзначена особистим іменним призом Володимира Неділька.
Переможцям конкурсу грамоти і премії вручав на святі міста сам міський голова Володимир Музичка. На пам'ять залишилося спільні фото.

Надія Волинець,
учений секретар ДІАЗ