17 учасників пленеру-конкурсу юних художників «Вулицями рідного міста», що вже став традиційним на відзначення Дня незалежності і Дня міста, зупинилися на 15 архітектурних ракурсах Бережан. Переносили їх на папір дві вікові категорії учасників – 10-15 років і 16-20 років.
Отже, цей пленер подорослішав (за рішенням організаторів – відділу культури, туризму та релігій, художньої школи, центру дитячої та юнацької творчості, ДІАЗу). Але не за рахунок нових невідомих імен, а завдяки подорослішанню на 8-6 років тих, хто починав у 2009-2010 рр. на пленерських мольбертах створювати архітектурні етюди Бережан.

Пленери юних художників у нашому місті

Ідея проведення пленеру зародилася в ДІАЗ в 2009 році і була реалізована з нагоди Дня міста  та відзначення Дня незалежності України під назвою „Замок дитинства  мого”.  Тоді замку Синявських виповнювалося 455 років і 20 юних художників зголосилися малювати його з натури.

У 2010 р. дві дати в історії міста – 635-річниця першої писемної згадки про Бережани і 480 років надання їм магдебурзького права визначили пленеру тему „Рідне місто моє”. 17 учасників взялися змальовувати архітектуру площі Ринок.