Ракурс життя в об’єктиві фотоапарата

виставковому залі Державного історико-архітектурного заповідника зупинилася мить життя і навколишнього світу відразу на 84 фотографіях. Жінка з бутликом молока, молода за благословенням в поклоні відразу перед сімома хлібами, романтичні ліхтарі на засніженій вулиці, сиза поволока карпатського лісу, голубе дзеркало озерця у в золотій рамці осені, вежі середньовічної фортеці, хиже око старого орла, флюгер на золотому тлі надвечір’я, контрасти дитинства, яке на одних знімках захищене материнською любов’ю і теплом, на інших – гартується і виживає на смітниках. І не в далеких країнах, а на околицях цього ж таки Чорткова, де побувала з фотоапаратами Ірина Брунда та Олег Марчак.

РАКУРС ЖИТТЯ В ОБ’ЄКТИВІ 1

Таке розмаїття ракурсів, настроїв і барв життя представили не тільки маститі майстри фотографії Чорткова – члени Національної спілки фотохудожників України (НСФХ) Орест Лижечка, Олег Марчак, Микола Лановега, Георгій Несвадьба, кандидати на членство у цій поважній організації – Ірина Брунда, Володимир Тихович, Володимир Рудик, Михайло Сапригін, а й аматори, які відточують око свого відчуття світу в студіях Будинку творчості школяра та «Первоцвіт».

 

 

 

 

РАКУРС ЖИТТЯ В ОБ’ЄКТИВІ 2

Автори виставки, а їх 45 (!), створюють добре враження про Чортків: тут люди об’єднані спільним захопленням. І все, напевно, розпочалося з Ореста Лижечки, заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтва, члена національних спілок фотохудожників і журналістів України, лауреата міжнародних, всеукраїнських та місцевих фотоконкурсів, виставок, салонів, фотокореспондента чортківської газети «Голос народу». Його художні світлини оцінювало вимогливе журі у 52(!) країн світу, він удостоювався міжнародних відзнак: медалей Європейської спілки фотохудожників, Спілки фотографів Сінгапуру, Китаю, почесних і блакитних стрічок FIAP, а фоторобота «Мелодія», що побувала в 30 країнах, принесла йому близько 40 нагород.

Тож, запалені майстерністю і перемогами земляка-фотомаестра, чортківчани – школярі і студенти, бізнесмени і підприємці, лікарі і педагоги – одержимо взялися до фотографування. Вже цього року на традиційний у місті «Березневий вернісаж» 58 авторів представили 160 робіт. Вони постійні учасники обласних виставок. Та в Бережанах виставляються вперше, і, як того хотіли організатори виставки, по справжньому здивували глядача.

На особисту зустріч з бережанцями, шанувальниками фотомистецтва, прибуло лише сім учасників виставки – Орест Лижечка, Олег Марчак, Микола Лановега, Ірина Брунда, Володимир Тихович, Богдан Стахів, Віктор Стула, які представили і свої роботи, і розповіли про успіхи колег «по цеху», і про те, як масово залюблюють молоде покоління у фотомистецтво.

 

І якщо сюжети експонованої виставки, як сказав Орест Лижечка, більшістю постали з видноколів Тернопільщини, Чортківщини, то тепер «у кадрі» чортківчан з’явилися Бережани. Бо ж так невпинно цокали затвори фотоапаратів у старому Ринку з його правічною архітектурою, в замку, у мальовничих Лісниках і Раю, і навіть у виставковому залі, де зібралися неординарні бережанці.

Н.Волинець

 

 

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Лютий-квітень 2013 398
Лютий-квітень 2013 398