Музейна експозиція в приміщеннях західного корпусу Бережанського замкового комплексу має різнотематичне спрямування, але єдину науково-методологічну та пізнавальну мету: зібрати, оформити й скомплектувати якомога чисельніший спектр цікавих для споглядання предметів, які розкривають інформацію про замок, його історичну долю, мистецьку довершеність та обороноздатну значимість. Експозиційне планування дозволило створити три окремих тематично-інформаційних вузли, які розкривають окремі пласти відомостей про цю архітектурно-мистецьку пам’ятку.
Кам’яні орнаментовані та фігурні карнизи із західної вежі та північно-західного корпусу, з південно-східного палацу дають уяву про багату декорацію замку.
Фрагменти мармурових, кам’яних і композитних орнаментованих фризів, прикрашених різьбленим орнаментом походять із замкової каплиці. Вони використовувалися в оздобленні надгробків Синявських. На мармуровому архітраві зберігся напис латинською мовою «Аnno Domino 1584» («Року Божого 1584»). Представлені в експозиції капітелі та фрагменти волют є композитними відтвореннями ренесансної стилістики, базованими на основі поєднання іонійських і коринфських завершень колон.
Окрему тематичну колекцію формують частини червоно-мармурових скульптур із замкової каплиці, роботи відомого мистця Йогана Пфістера.
В експозиції представлена підбірка різноманіих форм і розмірів цегли, знайденої на території замку.
Археологічний тематичний розділ експозиції не чисельний (знаходиться на стадії формування), оскільки повноцінних археологічних досліджень на об’єкті не проводилося. Серед представлених експонатів лише фрагменти корчаг XVIII ст. світлого кольору і зразки чорнолощених та емальованих керамічних глечиків XVII-XVIII ст.